ثبت نام

دنیای ماشینی امروزه باعث شده تا مردم از ورزش وتحرک دور بمانند. همین امر موجب افزایش شماره بیماران دیابتی، قلبی عروقی و سایر بیماری های زمینه ای شده است. خیلی افراد به ورزش پیاده روی نگاه ساده ای دارند اما این فقط طرز تفکر عوام در مورد این ورزش است ورزشی که حتی در المپیک ها هم جایگاه خاصی برای خودش دارد. خیلی از ورزش ها نیاز به تجهیزات خاصی دارند که نبود آن تجهیزات باعث می شود که از ورزش کردن دور بمانید اما ورزش پیاده روی تنها تجهیزاتی که لازم دارد خرید کفش ورزشی ، پیاده روی و استاندارد است.


تاثیر پیاده روی بر سلامتی بدن

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی هر فرد به طور میانگین روزانه بین 5 تا 10 هزار گام باید طی کند تا به گام های هدف روزانه برسد. این ورزش ساده باعث افزایش حجم ظرفیتی ریه ها،تقویت عضلات قلب، افزایش گردش خون، کاهش مواد مضر در خون و افزایش کارایی دستگاه گوارش و... می شود. سالانه هزاران نفر در جهان به علت عدم حتی یک پیاده روی ساده دچار انواع بیماری های زمینه ای می شوند. وقتی در بدن مواد زائد جمع می شود و از طریق تعرق دفع نمی شود تجمع این مواد در بدن سبب ایجاد انواع بیماری ها می شود. خیلی ها در جواب عدم ورزش کردن، وقت را بهانه می کنند در صورتی که فردا اگر دچار بیماری شدند وقت کافی برای درمان خود دارند. شعار همیشگی مجموعه اورجلند این است که عدم هزینه برای ورزش برابر است با افزایش هزینه های بیماری.

خرید کفش پیاده روی


با جزئیات خرید یک کفش پیاده روی ایده آل بیشتر آشنا شوید:

بیشتر اوقات برای خرید کفش ورزشی از تجربیات دیگران استفاده می کنیم. بعضی افراد از راحتی پوشیدن یک مدل صحبت می کنند و همین نکته اکثر افراد را متقاعد می کند که از همان مدل استفاده کنند اما واقعیت در مورد خرید کفش پیاده روی چیز دیگریست.


افزایش قیمت ارز در سالهای اخیر باعث شده تا قیمت کفش های اورجینال پیاده روی هم افزایش یابد. با افزایش قیمت ها باید در مورد خرید کفش هم دقت زیادی شود چرا که با پشیمان شدن بعد از خرید کفش ورزشی راهی برای فروش آن کفش ندارید. البته با مجموعه اورجلند فرصت هفت روزه برای تعویض سایز یا حتی مدل را هم دارید اما به شرطی که حتی یک ثانیه هم با آن در محیط باز پیاده روی نکرده باشید.پس حتی اگر از مدل کفش هم خوشتان نیامد می توانید آن را تعویض کنید.


اما اگر در همان مرحله اول بیشتر تحقیق کنید نیازی به هزینه های پست و هزینه های اضافی نخواهید داشت. در هنگام خرید کفش پیاده روی اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از این کفش می خواهید در چه محیط و مسیری استفاده کنید. بعضی از مدل ها مناسب مسیرهای خاکی هستند و برخی دیگر مناسب مسیرهای آسفالت و... بعضی از مدل ها محدویت مسیر دارند یعنی از آن ها نمی شود در مسیرهای سخت و صعب العبور به علت ساختار زیره ای که دارند استفاده کرد.


نکته دوم در انتخاب کفش های پیاده روی مدل های تابستانه و یا زمستانه است. اگرشرایط آب و هوایی منطقه سکونت شما بیشتر فصل های سال گرم است باید از مدل های تابستانه استفاده کنید و اگر بیشتر فصل های سال آب و هوای سردی دارید باید از مدل های زمستانه استفاده کنید. مدل های زمستانه وزن بالاتری دارند و دارای عایق حرارتی هستند در حالی که مدل های تابستانه اکثرا وزن کمتری دارند و فاقد عایق حرارتی هستند از طرفی زیره در مدل زمستانه ارتفاع بیشتر و اشکال بیشتری برای حفظ تعادل در هنگام عبور از مسیرهای لغزنده دارند. نکته سوم در خرید کفش های پیاده روی اورجینال جنس رویه کفش است.


معمولا مدل هایی که رویه آن ها از جنس مش است مناسب برای محیط های مرطوب نیست. برخی مدل ها هستند که در هنگام بارندگی از ورود آب به کفش جلوگیری می کنند که این مدل ها معمولا از مواد نساجی در رویه آن ها استفاده شده است. الیاف معمولا علاوه بر افزایش قدرت تهویه در کفش عایق حرارتی و رطوبتی هم می باشد. از عوامل دیگری که در حین خرید کفش پیاده روی باید در نظر گرفته شود پاشنه استاندارد کفش، زیره با ضخامت بالا و مناسب، وزن متعادل و....می باشد.

خرید کفش ورزشی


مزیت کفش های پیاده روی نسبت به کفش های معمولی از نظر پزشکی

سال ها پیش با اوج گرفتن بیماری های مربوط به اندام حرکتی و دیسک و ستون فقرات که یکی از شایع ترین بیماری های حال حاضر جهان می باشند، شرکت های تولیدی کفش های ورزشی به این فکر افتادند که کفش های خود را مطابق با اصول پزشکی تولید کنند تا مشکلات ناشی از کفش ها را در زمینه پزشکی کاهش دهند. اضافه شدن مواد اولیه با کیفیت در کنار یکسری فناوری و همچنین طراحی ویژه کفش ها باعث شد تا تحول عظیمی در صنعت تولید کفش رخ بدهد.


اکثر کفش های پیاده روی دارای زیره نرم و فوم مانند هستند که موج ضربات از زمین به کفش را ابتدا جذب سپس دفع می کنند.زیره کفش های پیاده روی با ضخامت بالا تولید می شود که خستگی ناشی از کفش به کف پا را تا حدود زیادی کاهش دهند. اکثر کفش های پیاده روی پاشنه ای در حدود 5 سانتی متر دارند که این اندازه استاندارد محسوب می شود. در این نوع کفش ها از چرم طبیعی به علت عدم سازگاری با حد مطلوب تهویه هوا بسیار محدود استفاده می شود.


تهویه هوا در آن ها بسیار بالا و مطلوب است که از بروز بیماری های پوستی در پا تا حدود زیادی جلوگیری می کنند. اکثر کفش های پیاده روی متناسب با آب و هوا عایق حرارتی و رطوبتی هستند که کفش های معمولی معمولا هیچکدام از ویژگی های بالا را ندارند یا به اندازه بسیار کمی در آن ها دیده می شود.


پس قبل اینکه به هزینه خرید کفش پیاده روی فکر کنید اول به هزینه های پزشکی بعضی بیماری فکر کنید. هزینه درمان بعضی بیماری ها گاهی تا ده برابر یا بیشتر قیمت یک کفش پیاده روی استاندارد واورجینال برای شما تمام می شود که در صورتی که آن بیماری مثل دیسک کمر هم درمان شود عوارض زیادی را در بدن شما ایجاد و برای شما محدودیت ایجاد می کند.


مقالات و دانستنی ها

مراحل تمیزکردن کفش های سالنی

کفش های ورزشی گزینه ارزان نیستند و نگهداری درست از آنها می تواند میزان استفاده از کفش را افزایش دهد. بخش مهمی از مراقبت از کفش های ورزشی تمیز نگه داشتن و شستن و

ادامه مطلب
ربات های کفش ساز

ورود فناوری و تکنولوژی جهت ساخت و تولید کفش های سالنی توسط شرکت ها باعث ایجاد یک عصر جدیدی در پیشرفت آن ها شده است. این مقاله را مطالعه کنید تا از فناوری های جدید کفش های سالنی باخبر شوید

ادامه مطلب
کفش فوتسال اورجینال نایک یا آدیداس؟

برخلاف تصور بسیاری از افرادی که فوتسال بازی نکرده اند، انجام این ورزش به طور جدی خواستار سرعت است؛ باید دائماً بالا و پایین بدوید و بازیکن تیم حریف را برای حمله و دفاع تعقیب کنید؛ بنابراین در یک فضای محدود همه چیز می تواند کاملاً فیزیکی شود. به همین دلیل است که به یک جفت کفش فوتسال باکیفیت نیاز دارید تا پشتیبانی و کنترل لازم را برای

ادامه مطلب
معرفی کفش فوتسال نایک لونارگتو 2

شاید کفش های فوتسال محبوب بسیاری از گذشته تا کنون وجود داشته باشد، با این حال کفش های فوتسال نایک پرتقاضاترین کفش هایی هستند که می توان مشاهده کرد. با وجود رقیب های سرسختی مثل آدیداس، کفش فوتسال نایک لونار گتو Nike Lunar Gato همیشه طرفداران خود را داشته، به همین دلیل در چندین دوره تولید شده است.

ادامه مطلب