ثبت نام

ورزش از نیاز های اساسی هر فرد در طول زندگی خود به منظور افزایش سلامت جسم و روح می باشد. بنابراین هر فردی می بایست جهت بهبود سلامت خود اقدام به انجام انواع ورزش ها در طول هفته بنماید. اما انجام ورزش همانند هر کار دیگری نیازمند ملزومات خاص خود می باشد. یکی از مهم ترین لوازم جهت انجام ورزش های گوناگون خرید کفش ورزشی است. سلامت پا و استفاده از کفش ورزشی مناسب یکی از مهم ترین نکات جهت انجام هر حرکت ورزشی می باشد. به معنای دیگر پا قلب دوم انسان می باشد که می بایست برای سلامت آن از کفش ورزشی مناسب استفاده نمود.


در این مقاله درباره معیارهای مهم و تاثیر گذار جهت خرید کفش ورزشی صحبت خواهیم نمود. بنابراین اگر قصد خرید کفش ورزشی را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.


انتخاب و خرید کفش ورزشی ایده آل

ورزشکاران مبتدی یا حرفه ای در تمامی رشته های ورزشی که انجام می دهند از کفش ورزشی مناسب آن رشته می بایست استفاده نمایند. بنابراین کیفیت کفش ورزشی نقش مهمی در بالا بردن و بهبود کیفیت تمرین در این افراد دارد. اما در صورت خرید کفش ورزشی نا مناسب علاوه بر بالا رفتن آسیب های جسمانی سبب افت کیفیت در انجام حرکات ورزشی می شود. به همین دلیل انتخاب کفش ورزشی مناسب جز ضروریات پیش از شروع به ورزش می باشد.

خرید کفش پیاده روی


استفاده از کفش ورزشی مناسب

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد در هنگام برخی از فعالیت های ورزشی بدان مرتکب می شوند استفاده از کفش های ورزشی کهنه و دارای ایراد می باشد. به طور مثال برای انجام پیاده روی یا دویدن به سراغ کفش های کهنه تر خود می روند تا کفش های سالم و نو دچار آسیب یا خرابی نشوند. این کار اشتباه در بسیاری از افراد دیده می شود که در دراز مدت در صورت استفاده از کفش های آسیب دیده که برای سلامت پا مشکل ایجاد می نمایند باعث بروز مشکلاتی می شود.


بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از بروز آسیب های ورزشی یا جسمی خرید کفش ورزشی مناسب و اصل می باشد.


استفاده از کفش ورزشی مناسب با ورزش مورد نظر

حال که از اهمیت استفاده از کفش ورزشی سالم و با کیفیت جهت ورزش را متوجه شدید نکته بعدی درباره خرید کفش ورزشی استفاده از کفش مناسب نوع فعالیت ورزشی شما می باشد. برای مثال به منظور پیاده روی یا دویدن ، خرید کفش فوتسال یا کفش سالنی یک اشتباه بزرگ می باشد. هر کفشی بر اساس نیاز فعالیت ورزشی مورد نظر طراحی شده است.


کفش پیاده روی با توجه به خصوصیات این نوع فعالیت ورزشی طراحی شده است. بنابراین ساختار آن با ساختار سایر کفش ها همچون کفش فوتبال و... متفاوت می باشد. بطور مثال در کفش پیاده روی ساختار آن به گونه ای طراحی شده است که کنار این نوع کفش ها از استحکام زیادی برخوردار نبوده چون نیاز به آن در هنگام پیاده روی نمی باشد. پا در هنگام پیاده روی به صورت رو به جلو و عقب در حرکت بوده که ساختار کناری کفش کمترین میزان فشار را تحمل می نماید.


اما برای خرید کفش فوتسال یا کفش بسکتبال و... نیاز به کفشی مقاوم تر در چنین قسمت هایی با طراحی کف خاص جهت چسبندگی بالاتر به کف زمین و موارد دیگر احتیاج می باشد.


استحکام دیواره کفش برای چه کفش های استفاده می شود؟

کفش هایی که در مچ پا و دیواره های های اطراف آن استحکام بیشتر و حالت حمایتی پا را دارند مناسب ورزش هایی همچون فوتبال ، فوتسال و یا بسکتبال می باشد که این موضوع جهت افزایش مراقبت از پا در این نواحی می باشد. اما استفاده از این کفش ها برای پیاده روی سبب خستگی پا و یا آسیب های دیگر همچون زخم شدن و یا دردهای مختلف می شود.


در عوض در کفش های پیاده روی بیشترین میزان فشار بر روی پنجه پا می باشد که جهت خرید کفش پیاده روی می بایست از کفش های مخصوص پیاده روی ، دویدن یا رانینگ که در ناحیه پنجه پا و به طور کلی کفی کفش ضخامت بیشتری نیاز می باشد تا فشار کمتری با کف پا وارد گردد.

خرید کفش ورزشی


کدام کفش ها برای فعالیت های روزانه مناسب است؟

کفش هایی که با نام کفش کتانی امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است یکی از بهترین گزینه ها برای خرید کفش مصرف روزانه می باشد. این کفش ها که به Cross Trainer معروف است کاربرد روزانه دارد و طراحی آن به گونه است که می توان در طول روز از آن بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کرد. کناره های این کفش ها تقویت شده است اما این کار همانند کفش های ورزشی تخصصی انجام نمی گیرد و در مدت زمان زیاد پا را اذیت نخواهد کرد. نکته مهمی که برای خرید کفش کتانی می بایت به آن دقت شود اصالت و کیفیت آن می باشد. با توجه به اینکه از این کفش در طول روز استفاده زیادی می شود و ممکن است تا ساعت ها آن را در پا داشته باشید می بایست به گونه ای باشد که پا در آن دچار آسیب نشود.


کفش های کتانی به طور کلی دارای 3 مشخصه مهم می باشند که عبارتند از: عدم خم شدن کفی کفش به راحتی ، سبک بودن کفش کتانی به منظور عدم فشار به پا و بهرمندی از پاشنه محکم و سخت.


سایز کفش

یکی دیگر از مواردی که می بایست در هنگام خرید کفش در آن دقت شود انتخاب سایز کفش می باشد. استفاده از کفش های کوچکتر یا بزرگتر از پا سبب مشکلات بسیار زیادی در پا همچون عفونت قارچی ، سیاه شدن ناخن ها ، مشکلات استخوانی و... می شود. بنابراین بر اساس سایز پای خود نسبت به خرید کفش اقدام نمایید.


در پایان می توان گفت خرید کفش از روی ظاهر کم ترین چیزی است که می بایست در آخرین موارد به آن اهمیت داده شود و قطعا سلامت پا و خرید کفش مناسب فعالیت و همچنین با کیفیت بودن آن در اولویت اول قرار دارد. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی اورجلند بهترین و جدیدترین کفش های برند را با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب خریداری نمایید.


مقالات و دانستنی ها

آیا می توان کفش های فوتسال را برای استفاده روزانه پوشید؟

برای انجام ورزش هایی مانند فوتبال و فوتسال به صورت حرفه ای، علاوه بر تجهیزات و مکان مناسب، نیاز به در اختیار داشتن لوازم مناسب مانند لباس، کفش و توپ مخصوص می باشد. داشتن کفش فوتسال مناسب یکی از مهمترین بخش های این ورزش می باشد، چرا که بخش اصلی بازی فوتسال توسط پاها صورت گرفته و کفش ها راحتی و پشتیبانی مورد نیاز را برای آنها در طول بازی فراهم می کنند. در زمان خرید کفش فوتسال باید به

ادامه مطلب
مزایای کفش فوتسال مناسب

اگر در داخل سالن با کفش تنیس یا کفش پیاده روی فوتسال بازی می کنید، ممکن است دو مشکل رایج داشته باشید، اینکه کنترلی بر توپ نخواهید داشت و احتمالا سر خواهید خورد. در واقع ظاهر کفش های فوتسال شبیه کفش هایی هستند که برای بازی تنیس استفاده می شوند، با این حال تفاوت این است که آنها با زیره سخت تر عرضه می شوند که وقتی در زمین بازی هستید کنترل بیشتری به شما بدهد. زمانی که تصمیم گرفتید بازی فوتسال را شروع کنید، اصلی ترین چیزی که به آن نیاز دارید یک جفت کفش فوتسال مناسب است.

ادامه مطلب
معرفی کفش فوتسال آدیداس کوپا تانگو

برای هر جنبه ای از ورزش، یک روند تکاملی وجود دارد؛ از تمرینات گرفته تا تغذیه که به طور مداوم در حال تغییرند تا به ورزشکاران اجازه دهد در اوج شرایط بدنی و آمادگی باشند. حتی تجهیزات ورزشی نیز در حال تکامل دائمی هستند تا اطمینان حاصل شود که هر لحظه از ورزش بازیکنان در راحتی کامل بوده و به نقطه اوج توانایی خود خواهند رسید.

ادامه مطلب
بهترین کفش های فوتسال آدیداس

بخش کفش های فوتسال در کمپانی آدیداس یکی از قدیمی ترین بخش های تولیدی هستند که با هر سری جدید پیشرفت و بهبود کارایی در آنها مشهود است. ویژگی های تناسب و مقاومت بالا در کنار فناور های جدید بکار رفته شده در کفش های سالنی آدیداس باعث می شود تا آنها هر سال در لیست برترین کفش های اورجینال فوتسال جای داشته باشند.

ادامه مطلب