ثبت نام

وقتی صحبت از کفش های فوتسال می شود، مهم است که کفشی تهیه کنید که در زمین به شما کمک کند و در حین بازی احساس راحتی کنید. فوتسال ورزشی سریع با پیچ و تاب ها و حرکات یکباره و حتی مهارت ها و تکنیک های زیرکانه است که باید به آنها مسلط باشید؛ اینها را می توان با تهیه کفش مناسبی که نه تنها برای شما مناسب است، بلکه در قسمت داخلی و خارجی ساخت عالی دارد، بسیار آسان تر کرد. اغلب مشاهده می کنید که بسیاری از بازیکنان برتر فوتسال کفش های اورجینال و برندهای مطرح می پوشند که به دلیل اعتمادیست که به این کفش ها پیدا کرده اند.


داشتن اطلاعات در مورد آنچه که باید در طراحی، تناسب و ساخت کفش های فوتسال به دنبال آن باشید، به شما کمک می کند تا بهترین جفت کفش ممکن را انتخاب کنید. این تصمیم آگاهانه و پیروی از راهنمای خرید کفش فوتسال، بر عملکرد شما در زمین بازی تاثیر گذاشته و از بروز آسیب برای خودتان یا سایر بازیکنان جلوگیری می کند.

خرید کفش فوتسال


آناتومی کفش فوتسال

کفش ها از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند که با تجزیه آنها خواهید دید که مهم ترین قسمت های هر کفش فوتسال چه تفاوتی را در عملکرد، دوام و همچنین ایمنی ایجاد می کنند.


1. کلاهک پا: قسمتی از کفش است که انگشتان پا را می پوشاند، بسیار مهم است که کفش های فوتسال دارای استحکام کافی در این قسمت برای محافظت از انگشتان بازیکنان باشند زیرا آنها در این قسمت از پا فعالیت زیادی دارند.

2. کفی: کفی بالشتک بین کف داخلی کفش فوتسال و پای بازیکن است. بازیکنان اغلب چندین بازی فوتسال را پشت سر هم انجام می دهند یا در جلسات تمرینی طولانی شرکت میکنند، بنابراین مهم است که پای آنها راحت باشد و با قرار دادن کفی مناسب از ناراحتی و ایجاد تاول در پای بازیکن، جلوگیری شود.

3. زیره: زیره کفش فوتسال نیز بخش مهمی از آن می باشد، طراحی زیره کفش فوتسال باید به شکلی باشد که علاوه بر داشتن دوام، خطر لغزش و افتادن بازیکن را به حداقل برساند و به راحتی با زمین و توپ ارتباط برقرار کند.

4. زیره میانی: زیره میانی نیز به اندازه زیره اصلی کفش اهمیت دارد و معمولاً از آن جداست، این بخش در کفش های ورزشی برای جذب ضربه طراحی شده و فشار وارده بر پای فرد را کاهش می دهد.

5. رویه: رویه کفش فوتسال قسمتی را می پوشاند که بازیکن برای ضربه زدن به توپ از آن استفاده می کند، این قسمت باید از پای بازیکن محافظت کند و همزمان به او احساس راحتی نیز بدهد؛ اهمیت رویه کفش های ورزشی به جهت گردش هوای مناسب کفش نیز می باشد. این قسمت معمولاً از جنس مواد مصنوعی یا چرم می باشد و ممکن  است دارای پد یا بالشتک های مخصوصی باشند که در عین امکان احساس توپ، محافظت بیشتری ارائه می کنند.

6. پاشنه: پاشنه کفش فوتسال یک نقطه جذب مهم است که می تواند در بیرون یا داخل کفش قرار گیرد، اهمیت پاشنه در زمان توقف و شروع حرکت بازیکن بیشتر مشخص می شود و فشار بالایی که بازی روی سطح زمین فوتسال ایجاد می کند را جذب می کند.


چه کفش هایی برای فوتسال مناسب است؟

کفش ها جزء ضروری بازی فوتسال هستند، آنها به بازیکنان اجازه می دهند بدون خطر آسیب، به توپ فوتسال ضربه بزنند. توصیه می شود که بازیکنان کتانی یا کفش های تخت بپوشند که برای زمین های سرپوشیده بهترین انتخاب است. کفش فوتسال کشش خوبی را برای بازیکنان فراهم می کند و بازیکنان را از لیز خوردن و سر خوردن در داخل زمین در طول مسابقات باز می دارد. دو نکته اساسی وجود دارد که یک بازیکن باید هنگام پیدا کردن کفش فوتسال خوب به دنبال آن باشد، این دو مورد سطح خوب در قسمت پایین کفش و کیفیت بالای کفش فوتسال است؛ اگر کفشی در هر دوی این موارد بهترین باشد، بازیکنان راحت تر می توانند بازی فوتسال را انجام دهند. کفش های فوتسال خوب دارای زیره لاستیکی هستند که به بازیکنان کمک می کند در طول بازی از ایستادن خسته نشوند؛ البته کفی لاستیکی نباید میخ (آج) داشته باشد. کفش های فوتسال اغلب از چرم یا مواد انعطاف پذیر دیگری ساخته می شوند تا بازیکنان بتوانند آزادانه بدوندند، ضربه بزنند و توپ را به راحتی شوت کنند. گاهی اوقات از نظر ظاهری کفش های فوتسال می توانند شبیه کفش های کتانی معمولی باشد.


همانطور که گفته شد کیفیت یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب کفش برای بازی فوتسال است؛ بازیکنان به طور مداوم در زمین بالا و پایین می دوند و همچنین به توپ ضربه می زندد و شوت می کنند، در نتیجه ساییدگی سریع کفش فوتسال امری طبیعی است. بنابراین، بازیکنان باید به دنبال کفش هایی با کیفیت خوب باشند که برای مدت طولانی دوام داشته باشند. بهترین کفش برای انجام بازی فوتسال، کفش فوتسال اورجینال یا کفش ورزشی داخل سالن است.

خرید کفش ورزشی


شرکتهای مختلف برای هر مدل کفش ورزشی که عرضه می کنند، روش های آزمایش متفاوتی خواهند داشت، اما همه آنها بخش های زیر را پوشش می دهند:

✔ قابلیت جذب ضربه

✔ میزان انعطاف پذیری

✔ کیفیت زیره

✔ تست دوام و ماندگاری

✔ تجزیه و تحلیل گردش هوا


تفاوت های کفش فوتسال و کفش فوتبال

در حالی که ورزش فوتسال شبیه فوتبال است، اما تجهیزات آن شبیه فوتبال نیست، فوتبال روی چمن بازی می شود، فوتسال در سالن سرپوشیده و روی یک سطح سخت بازی می شود. در نتیجه کفش های تخت با کشش زیاد نسبت به سطح از ضروریات ورزش فوتسال هستند. فوتسالیست ها کفش های میخ دار نمی پوشند زیرا زمین بازی فوتسال با فوتبال بسیار متفاوت است؛ در صورتی که بازیکنان فوتسال کفش های میخ دار بپوشند، نه تنها به خود و اطرافیان آسیب می رسانند، بلکه در سطح صاف و سخت داخل سالن نیز توانایی حرکت راحت را نخواهند داشت. برندهایی مانند آدیداس، نایک و جوما همگی کفش های فوتسال خوب و باکیفیت تولید می کنند؛ آنها در زمینه تجهیزات و کفش فوتبال و فوتسال تخصص دارند و جزئیات مورد نیاز برای کفش ورزشی در هر رشته را رعایت می کنند. این برندها مجموعه کاملی از کفش های فوتسال دارند، به عنوان مثال دسته کفش فوتسال جوما شامل انواع مدل ها با ویژگی های متفاوت و دوام مختلف که برای هر کسی در هر سنی یا سطح بازی عالی است.


مقالات و دانستنی ها

اهمیت جنس رویه کفش های ورزشی

در خرید کفش چقدر به جنس رویه اهمیت می دهید؟ معیارهای شما برای خرید کفش ورزشی مناسب چیست؟ وزن کفش؟ جنس کفش؟ رنگ کفش؟ در نهایت چه عواملی باعث می شود که پای خودتان را در یک کفش

ادامه مطلب
پول اصلی، چرم تقلبی

اگر انتخاب جنس اصل مخصوصا در زمینه چرم برای شما مهم است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید

ادامه مطلب
تفاوت بین کفش های فوتبال و کفش های فوتسال

فوتبال ورزشی است که به دلیل تطبیق پذیری اش شناخته شده و به دلیل محبوبیت فراوانش ورزش های مشابه زیادی دارد که یکی از آنها فوتسال می باشد. فوتسال یا همان فوتبال داخل سالن یک ورزش محبوب در بین جوانان است که برای بازی کردن به زمان، مکان یا افراد زیادی نیاز ندارد و هر سال بر محبوبیت آن افزوده می شود. کفش های مناسب هر کدام از این ورزش ها

ادامه مطلب
بهترین مدل های کفش فوتسال نایک

کمپانی نایک ممکن است بیشتر به خاطر لباس های ورزشی و کفش های فوتبال خود معروف باشد، اما نایک در دنیای کفش های فوتسال نیز یک تولید کننده بزرگ است و در مورد کفش های سالنی خود بسیار جدی عمل می کند. نایک در سال های اخیر تلاش زیادی برای تولید کفش های مخصوص استفاده در سالن ها انجام داده که جدیدترین آنها کفش فوتسال React Gato نوآورانه و پیشگام می باشد.

ادامه مطلب