ثبت نام

به هر فروشگاهی برای خرید کفش ورزشی سر بزنید با تعداد زیادی از انواع کفش ها روبرو خواهید شد که انتخاب از بین آنها بسیار دشوار می باشد. با توجه به ورزشی که میخواهید انجام دهید کفش های مخصوص آن رشته ورزشی وجود دارند که با توجه به شرایط، بهترین ویژگی ها را ارائه می کنند، به عنوان مثال علی رغم شباهت بین این دو ورزش، تفاوت بین کفش های فوتسال و فوتبال نسبتاً زیاد می باشد. فرقی ندارد که برای یک مسابقه دو آماده می شوید یا برای سلامتی خود گاهی به پیاده روی می روید، برای خرید بهترین کفش پیاده روی یا دویدن باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.


برای خرید کفش پیاده روی به چه نکاتی توجه کنیم؟

کفش های مخصوص پیاده روی ممکن است شبیه سایر کفش های کتانی به نظر برسند، اما دارای فناوری تخصصی برای کمک به دویدن هستند. عوامل مختلفی برای انتخاب یک جفت کفش پیاده روش متناسب با نیاز هر کس نقش دارند اما همه آنها در نهایت انعطاف، دوام و پشتیبانی کفش را ارائه می کنند. کفش های پیاده روی به پنج گروه تقسیم می شوند:

• کفش های پیاده روی کنترل حرکت

• کفش های پیاده روی دارای بالشتک

• کفش های پیاده روی پایدار

• کفش های پیاده روی سبک وزن

• کفش های پیاده روی تریل


در حالی که هیچ کفش مخصوص پیاده روی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد، نکات زیر به شما کمک می کند کفشی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

خرید کفش پیاده روی


1- روی چه سطحی میخواهید پیاده روی کنید؟

اگر بیشتر تمرینات شما روی پیاده روهاست، کفش های جاده road shoes برای شما مناسب هستند؛ با زیرسازی بیشتر نسبت به کفش های مسابقه ای سبک، این کفش ها ضربه را جذب می کنند تا خطر آسیب را به حداقل برسانند. اگر در مسیرهای نرم می دوید، بهتر است یک جفت کفش تریل trail با آج عمیقی که چسبندگی و حمایت بهتری از مچ پا ارائه می دهد، استفاده کنید که برای دویدن در زمین های ناهموار حیاتی است. با توجه به مزایای این کفش ها، استفاده از آنها در سطوح سخت و صاف ناراحت کننده خواهند بود زیرا میخ ها به کف پای شما فشار می آورند و به سرعت ساییده می شوند. اگر روی هردو زمین های نرم و سخت پیاده روی انجام میدهید، باید یک کفش پیاده روی هیبریدی را انتخاب کنید که در شرایط مسیرهای مختلط با ترکیبی متعادل از کشش و زیرسازی به خوبی کار می کنند.


2- آیا از کفی کفش استفاده می کنید؟

اگر از کفی در کفش های پیاده روی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها را با تناسب انتخاب کنید زیرا می توانند تناسب و راحتی پا در کفش را تغییر دهند. اما اگر تا بحال کفی را امتحان نکرده اید، اکنون زمان آن است که آن را در نظر بگیرید؟


کفی کفش های پیاده روی به شما این امکان را می دهند که کفش را برای پایتان متناسب کنید و به راحتی بیشتر در پاشنه، قوس و در سراسر پا کمک می کند، در حالی که مشکلاتی مانند لیز خوردن، تاول ها و فشار به ساق پا را کاهش می دهد. کفی هایی که مطابق با خطوط پای شما طراحی شده اند، می توانند تمرینات شما را به سطح بالاتری برسانند.


3- چه جورابی با کفش های پیاده روی خود می پوشید؟

شاید به نظرتان نوع جوراب به تناسب کفش شما ارتباطی نداشته باشد، اما ضخامت جوراب تفاوت زیادی در راحتی کفش پیاده روی ایجاد می کند، زیرا پاها در گرما کمی بزرگتر می شوند. همیشه وقتی به دنبال خرید هر نوع کفش ورزشی می روید، جوراب هایی را که قصد دارید برای ورزشتان استفاده کنید، بپوشید. جوراب های مخصوص ورزش به طور خاص با پشتیبانی از قوس اضافه و بالشتک اضافی روی برآمدگی، انگشتان پا و پاشنه برای محافظت بهتر در برابر ضربه طراحی شده اند. اگرچه جوراب های نخی راحت هستند اما پوشیدن آنها برای پیاده روی و دویدن توصیه نمی شود، زیرا این جورابها رطوبت را حفظ کرده، گرما و اصطکاک ناشی از دویدن را اضافه و احتمالاً با تاول یا پینه همراه خواهند بود. همچنین بهتر است جواب هایتان بلند تر از کفش های دویدن باشد ، در غیر این صورت در حین پیاده روی و دویدن پایین تر رفته و باعث ایجاد اصطکاک در پشت پاشنه پا می شوند.


4- فواصل و مدت زمان پیاده روی چقدر است؟

اگر برای یک ماراتن تمرین می کنید، معمولاً به سبک متفاوتی از کفش پیاده روی نیاز دارید تا زمانی که می خواهید مسافت طولانی را طی کنید. مسیرهای طولانی نیاز به کفش های پیاده روی با بالشتک ضخیم تر دارند، در حالی که بهتر است در فواصل کوتاه تر از کفش های انعطاف پذیرتر استفاده کنید.


5- پیاده روی خود را تحلیل کرده اید؟

برخی از فروشگاه های کفش ورزشی، تجزیه راه رفتن ویدیویی را به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می دهند. با استفاده از این فناوری متخصصان می توانند میزان انحراف پاهای شما را ارزیابی کنند، این میزانیست که هنگام دویدن پای شما به طور طبیعی به سمت داخل می چرخد و جایی که پای شما به زمین برخورد میکند. سپس آنها می توانند یک کفش پیاده روی را بر اساس شکل پا، نوع زمین، انحراف پا و ترجیحات شخصی طیف وسیعی از برندها را به شما پیشنهاد کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که هر نوع کفش در برندهای مختلف کمی متفاوت است، حتی اگر اندازه یکسان باشد؛ برای راحتی در کفش های پیاده روی باید حداقل یک عرض انگشت بین انتهای بلندترین انگشت پا و انتهای کفش فاصله وجود داشته باشد.

خرید کفش ورزشی


آیا برند کفش های پیاده روی مهم است؟

انتخاب کفش های پیاده روی باید همیشه بر اساس عملکرد باشد، نه ظاهر یا برند؛ فقط به این دلیل که ظاهر زیبایی دارند یا جزء برترین ها هستند، وسوسه نشوید که آنها را بخرید. نام تجاری مهم است، اما فقط برای اطمینان از اینکه کفش پیاده روی اورجینال می خرید و راحتی، تناسب و عملکرد مناسب را دریافت می کنید. همه برندها کمی متفاوت هستند و تنوع برخی از برندها بیشتر از سایرین است، کفش های پیاده روی نایک، آدیداس و نیوبالانس از محبوب ترین برندها هستند که به صورت تخصصی تولید می شوند. همیشه بهتر است قبل از خرید کفش های دویدن آنها را امتحان کنید، زیرا تفاوت های جزئی در تناسب می تواند تأثیر زیادی بر راحتی داشته باشد.


مقالات و دانستنی ها

آیا می توان کفش های فوتسال را برای استفاده روزانه پوشید؟

برای انجام ورزش هایی مانند فوتبال و فوتسال به صورت حرفه ای، علاوه بر تجهیزات و مکان مناسب، نیاز به در اختیار داشتن لوازم مناسب مانند لباس، کفش و توپ مخصوص می باشد. داشتن کفش فوتسال مناسب یکی از مهمترین بخش های این ورزش می باشد، چرا که بخش اصلی بازی فوتسال توسط پاها صورت گرفته و کفش ها راحتی و پشتیبانی مورد نیاز را برای آنها در طول بازی فراهم می کنند. در زمان خرید کفش فوتسال باید به

ادامه مطلب
معیارهای تاثیرگذار در زمان خرید کفش ورزشی

یکی از مهم ترین لوازم جهت انجام ورزش های گوناگون خرید کفش ورزشی است. سلامت پا و استفاده از کفش ورزشی مناسب یکی از مهم ترین نکات جهت انجام هر

ادامه مطلب
چگونه کفش فوتسال خود را تمیز کنیم؟

پس از یک بازی طولانی، تمیز کردن کفش های فوتسال ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما با اینکه فقط کفش های خود را در سالن پوشیده اید، باز هم مقدار زیادی گرد و غبار و کثیفی به آن می چسبند. تمیز کردن منظم کفش های فوتسال نه تنها عمر آن ها را افزایش می دهد، بلکه تضمین می کند که برای جلسه تمرینی بعدی یا روز بازی در شرایط عالی قرار دارند.

ادامه مطلب
کفش فوتسال آدیداس تاپ سالا

کفش های فوتسال آدیداس یکی از قدیمی ترین مجموعه های تولید کفش های اختصاصی فوتسال هستند که نزدیک به 100 سال در خال تولیدند و قطعا با هر سری جدید پیشرفت و بهبود فراوانی در آنها حاصل می شود. با پوشیدن کفش های فوتسال آدیداس می توانید از فعالیت خود به عنوان یک بازیون حرفه ای بدون هیچ مشکلی و در نهایت راحتی لذت ببرید. کفش فوتسال تاپ سالا

ادامه مطلب